Hakkımda

Uzm. Dr. Özlem Sürücü

Çocuk Ergen Psikiyatristi ve Psikoterapist

 

1966 Ankara doğumluyum.

1990 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Unicef temsilcisi olarak Şırnak Uludere Yekmal Köyü Mülteci kampında ve daha sonra da Bayburt’ta anne ve çocukların durumunu iyileştirme projelerinde görev aldım. Bu dönemde çocuklar ve gençler için çalışmaya devam etmek istediğime karar verdim ve TUS sınavına hazırlanmak için yaşama ara verip sadece ders çalışmakla geçen sekiz ayın ardından çok istediğim çocuk psikiyatrisi ihtisasını kazandım.

1992-1997 yılları arasında Ankara Üniverisitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptım. Böylece liseden sonra devam eden 11 yıllık bir eğitimle istediğim mesleği yapabilme hayalime ulaştım. Ama bu tabi ki sadece bir başlangıçtı, bu mesleği hakkıyla yapabilmek istiyorsanız eğitimlerin hiç bir zaman bitmeyeceğini, hatta sürekli kendinizi geliştirmenin size ne kadar iyi geldiğini fark edersiniz. Ben de kendini geliştirmenin en önemli değerlerimden birisi olduğuna karar  verdim. Bu değer yaşamda yönümü bulmama yardım etti ve motivasyonumun hiç bitmemesini sağladı.  Kendini geliştirmek hep batıya doğru gitmeye benzer, yani “Tamam artık, bu kadar geldim ve hedefime ulaştım” diyemezsiniz, yolun devamı hep vardır.

Böylece bir yandan çocuk psikiyatristi olarak danışanlarıma hizmet verirken bir yandan da eğitim alma ve eğitim verme serüvenim başlamış oldu.  Bakınız mesleki eğitimler bölümü…..

Ankara’da dolu dolu geçen 20 yıllık bir çalışma hayatının ardından Mart 2017’de ailecek İstanbul’a taşınma kararı aldık, o tarihten bu yana İstanbul’da VKV Amerikan Hastanesi’nde ve Boylam Psikiyatri Enstitüsü bünyesindeki muayenehanemde hizmet vermeye devam ediyorum.