Gönüllü Toplum Hizmetleri

  • DEHB tanısı almış olan çocuk ve gençlerin ailelerinin kurmuş olduğu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği’nde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Dernek çatısı altında 2000-2006 yılları arasında anne baba ve öğretmen eğitimleri verdim. Dernek verilerine göre bu dönemde yaklaşık 200.000 anne baba ve 5.000 öğretmen bu eğitimlerden faydalandı.
  • 2006-2008 yılları arasında özel öğrenme güçlüğü alanında eğitmen yetiştirilebilmesi amacıyla planlanan eğitmen eğitimi sertifika programında eğitici olarak görev aldım.
  • 2007-2009 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Avrupa Birliği Gruntvig Projesi olan “Öğretmenler ve Veliler El Ele Çalışıyor (El ele): Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Öğrencilerin Velileri ve Öğretmenleri İçin Eğitim Programı” projesinde uzman olarak çalıştım. Bu proje kapsamında MEB tarafından basılan DEHB Anne Baba ve Öğretmen Eğitimi kitaplarının yayın kurulunda yer aldım. Basılan bu kitaplar MEB okullarına ücretsiz olarak dağıtıldı.
  • 2007-2009 yılları arasında Çoluk Çocuk Dergisi’nde “Gözlem Aynası” köşesinde aileler ve eğitimciler için bilgilendirici yazılar yazdım.