KAYGILI ÇOCUĞA YARDIM

Günümüzde anne babaların çocuk ergen psikiyatristlerine ve psikologlara en sık başvuru nedenlerinden birisi de KAYGI sorunları. Karanlık korkusu, çeşitli hayvan korkuları, yalnız kalmaktan korkma, ev odadan odaya yalnız gidememe vb pek çok çeşit kaygı türü var. Bu tür sorunlar çocuğun gündelik yaşamını etkileyecek boyutta ise mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı. Çocuk ve ergenlerdeki kaygı sorunları psikoterapi desteği ile çözümlenebilen sorunlardır. Ancak  kaygı sorununun ortaya çıkışında ya da devam etmesinde çoğu kez ailenin de rolü oluyor. Kaygılı olan çocuklarına nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda ailelerle çalışırken benim sıklıkla onlara önerdiğim bir kaynak kitap var. Kaygılı Çocuğa Yardım kitabı.

Bu kitap çocuklarının endişe, korku ve kaygılarını yenmelerine yardım etmek üzere anne babalar için hazırlanmış adım adım ilerleyen bir kılavuz niteliğinde. Anlatılan yöntemler bilimsel desteğe sahiptir. Anne babalar bu kitabın ilginç, kolay okunur ve çocuğa en iyi yardım yolları hakkında önemli fikirlerle dolu olduğunu görüyorlar.
… Anne babalar kaygılı çocuklarına yardım etmek ister, ancak genellikle bunu nasıl yapacaklarını bilmez. İşte tam da bu amaç için tasarlanmış bir kitap. Bu kitap, davranış ve düşünce araçlarını kullanarak, çocuğa kaygıyla başa çıkmayı öğretmek için geniş ve somut adımlar sunuyor. Bu kitabı heyecanla öneriyorum. (Tanıtım bülteninden)

Bu içeriği paylaşın...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Whatsapp
Whatsapp